Anasayfa > DEV-İŞ'in sesi, DEV-İŞ'ten haberler, Kıbrıs'ın kuzeyi, Manşet > Felek: “Köklü çözümün Federal Kıbrıs’ta olduğunun bilincindeyiz”

05.09.2018 Çar, 12:23

İçinde yaşadığımız ekonomik kriz ve zamlar, toplumsal olarak tüm kesimleri etkilemekle birlikte, çalışanları özellikle özel sektör çalışanlarını açlığa ve yoksulluğa itmektedir.

Türkiye’de yaşana ekonomik ve siyasal krizler, Kıbrıs’ın Kuzeyine katlanarak gelmektedir. Akaryakıta, elektriğe ve stratejik ürünlere gelen zamlara bağlı olarak adanın Kuzey’indeki tüm mal ve hizmetlerin anormal bir şekilde pahalılaşması emekcilerin alım gücünü ve yaşam standardını sıfırlamaktadır.

DEV-İŞ hükümetin aldığı tedbirleri yeterli bulmamakla birlikte,  bu tedbirlerin ile emeği ile geçinen kesimleri yeterince korumadığı ve yokoluş süresini engellemediğine inanmaktadır.

Bu açıdan Sendikal Platform’un hazırladığı kısa ve uzun vadedeki tedbir ve önerilerin hayata geçirilmesi için yarın düzenleyeceği “İthal Krizlere Karşı, Toplumsal Varoluş Yürüyüşüne” tam destek verdiğini ve tüm üyelerini ve emekci halkımızı Perşembe günü saat 18.00’de Lefkoşa Citroen Işıklarından başlayacak yürüyüşe katılmaya çağırır.

Geçici önlemlerle krizin atlatılamayacağının bilincinde olan bizler, köklü çözümün, sosyal, siyasal ve ekonomik anlamda Federal Kıbrıs’ta olduğunun bilincindeyiz.

Genel Başkan

Hasan Felek

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.