Anasayfa > DEV-İŞ'in sesi, Kıbrıs'ın kuzeyi, Manşet > Hade 1 Mayıs’a

26.04.2019 Cum, 9:57

Emeğin hakları için 1 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’da Kuğulu Park’ta buluşup, Ledra Palace’deki Çetinkaya sahasına (Cirit Hisarı) yürünecek.

Ekonomik kriz günlerinde, gittikçe yoksullaştığımız, iş cinayetlerinde öldüğümüz, sendikasız çalışma koşullarında her gün daha çok sömürüldüğümüz,  fikir ve ifade özgürlüğü anlamında demokratik kültürümüze saldırılarda bulunulduğu ve Kıbrıs’ta barışın egemen güçlerin çıkarları doğrultusunda sürekli ertelendiği bir dönemde, Kıbrıs’ta yaşayan tüm kesimleri farklılıklarıyla birlikte 1 Mayıs yürüyüşüne çağırıyoruz.

Dünya Sendikalar Federasyonu’na üye (DEV-İŞ, KTÖS, KTOEÖS, KOOP-SEN, KTAMS, DAÜ-SEN ve PEO) sendikaların çağrısıyla düzenlenecek olan 1 Mayıs etkinlikleri saat 18:00’de başlayacak.

Lefkoşa Kuğulu Park’ta saat 18.00’da sendika, dernek ve partiler toplamaya ve kortejlerini oluşturmaya başlayacak. Saat 18.30 da ise Ledra Palace’daki Çetinkaya Sahası’na (Cirit Hisarı) yürüyüş başlayacak. Burada Kıbrıs’ın güneyinden de sendika ve örgütlerin katılımıyla ortak bir miting düzenlenecek.

Etkinlikte ayrıca Lefkoşa Belediyesi Orkestrası eşliğinde Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum müzisyenler sahne alacak.

Zamlara karşı sesimizi duyurmak, Göç Yasasının yarattığı adaletsizliğe dur demek, Asgari Ücreti insan onuruna yaraşır düzeye getirmek, İş Cinayetlerine dur demek, Özelleştirmelere karşı güçlü toplumsal muhalefet oluşturmak, Birleşik Federal Kıbrıs mücadelesini yükseltmek için tüm emekçileri ve halkımızı 1 Mayıs’a katılmaya davet ediyoruz.

Tertip Komitesi a.

Hasan Felek

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.