Anasayfa > Kıbrıs'ın kuzeyi, Manşet > İki Toplumlu Çözüm ve Birleşmeye Destek Etkinliği

23.06.2017 Cum, 9:21

28 Haziran 2017  Çarşamba günü iki lider İsviçrede Kıbrıs konusunu görüşmek için kritik bir toplantıya katılacaklar. Kıbrıslı sendikalar PEO,DEV-İŞ,KTAMS,KTÖS,KTOEÖS,KOOP-SEN,DAÜ-SEN,BES inisiyatif üstlenerek 28 Haziran Çarşamba  günü bir miting organize etme kararı almıştır.

Müzakere sürecinin en kritik ve hassas aşamasında, liderlerin İsviçre de görüşmeleri devam ederken, politik, ideolojik ya da diğer tüm görüşlerden bağımsız olarak tüm Kıbrıslıları 28 haziran Çarşamba günü uzun yolda  bir araya gelmeye çağırıyoruz.

Bu etkinlik aracılığıyla, görüşme sürecini desteklediğimizi ve liderlerden Kıbrıs’a, barış ve adamızın yeniden birleşmesi adına olumlu haberlerle dönmelerini talep ettiğimizi söyleyeceğiz.

.

Liderlerden, kararlılık ve yaratıcılıkla yürütülecek ve tüm Kıbrıslıların beklentilerini karşılayacak bir anlaşma ile sonuçlanacak bir görüşme süreci gerçekleştirmelerini talep ediyoruz. Ortak bir gelecek kuracağımız birleşik ve barışçıl bir ülke vizyonuna bağlı kalmaları konusunda çağrımızı yineliyoruz.

Geçmişimizde yaşanan şiddeti geride bırakmanın ve milliyetçi manifestoları nihai olarak rafa kaldırarak, ortak barışçıl geleceğimizi birlikte inşa etmemizin zamanının geldiğine inanmaktayız. Kıbrıs’ın bölünmek için çok küçük fakat hepimizin birarada yaşayabileceği kadar büyük olduğunu yeniden vurgulamak istiyoruz.

Kıbrıs sorununa dahil olan tüm dış güçleri, Kıbrıs halkının yeniden birleşmiş bir ülkede barış içinde yaşama dileklerine saygı göstermeye ve Doğu Akdeniz bölgesinde barış ve istikrarın yararına,  Kıbrıslıların gerçek çıkarlarına hizmet edecek bir anlaşmaya varılması için katkı koymaya davet ediyoruz.          Bu bildiriyi onaylayan Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum örgütler olarak bizler, bu kritik dönemeçte, tüm Kıbrıslıları 28 Haziran 2017 Çarşamba günü bir araya gelmeye ve sesimizi, ülkemizin yeniden birleşmesi için sağduyu, barış ve umudun ortak sesi olarak duyurmaya çağırıyoruz. Umudumuzu canlı tutarak, Kıbrıs’ta barışın engellenemeyeceğini hep birlikte haykıralım!

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.