Anasayfa > Manşet, Türkiye > Terörü kınıyoruz

29.06.2016 Çar, 11:57

Sözlük anlamı ile Terörizm, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere; resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden bir terimdir. Bununla birlikte, Gücünü ve yetkilerini kötüye kullanan devletler de devlet terörizmi kapsamında, savaş suçları ya da insan hakları ihlalleri nedeniyle de bu kavramla yargılanabilmektedir.

Dün akşam İstanbul Atatürk Hava Limanında gerçekleşen ve 36 kişinin hayatını kaybetmesine ve çok sayıda insanın yaralanmasına yol açan saldırıları ve terörün her şeklini insanlık suçu olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.

İçinde bulunduğumuz dönemde dünya halklarının teröre karşı birlik, beraberlik ve sağduyu içinde ortak hareket etmesi her zamankinden daha da büyük önem taşımaktadır.

Dünyada, bölgemizde ve Türkiye’de masum insanları hedef alan terör saldırılarının bir daha yaşanmamasını diliyor, dün akşam gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin huzur içinde yattıklarını bilerek, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

 

DEV-İŞ

Yönetim Kurulu

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.