Anasayfa > Türkiye > Türkiye’de işçiler direniyor! Dora işçisi kazanacak!

15.03.2015 Paz, 20:33

Tüm Emek Sen üyesi oldukları için işten atılan Dora Otel işçilerinin sendikal haklarıyla birlikte işlerine geri dönmek için verdiği mücadelede sürüyor. Her hafta Pazar günleri Dolapdere’de otel önünde buluşan işçiler 25. haftada eylemdeydi.

Dora Otel İşçileriyle Dayanışma Platformu, Talimhane Caddesi’nde toplandı. Yapılan yürüyüşte çevre otellerde çalışan turizm işçilerine seslenen işçiler turizm sektöründeki sömürü koşulları nedeniyle sendikalı olduklarını ve işten atıldıklarını, turizm sektöründeki tüm işçilerin düşük ücretlerle ve ağır sömürü koşullarında çalışmak zorunda bırakıldıklarını, izinlerini kullanamadıklarını, işten çıkış saatlerinin ve tatil günlerinin belli olmadığını, mobbinge ve baskılara maruz kaldıklarını bunlara son verebilmenin tek yolunun örgütlü mücadeleden geçtiğini anlattı.

Yürüyüş boyunca “Dora işçisi yalnız değildir”, “Sendika haktır engellenemez”, “İşimizi geri alacağız”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Dora işçisi kazanacak” sloganları atıldı.

Dora Otel önünde yapılan açıklamada Tüm Emek Sen Genel Sekreteri İbrahim Akseloğlu, işe iade davalarının sürdüğü bilgisini verdi. Akseloğlu, Dora Otel işçilerinin işlerine geri dönme mücadelesinin ve işçi sınıfının turizm sektöründeki mücadelesinin güçlenerek süreceğini ve gelecek hafta yine Dora Otel önünde olacaklarını söyledi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.